Привіт всім відвідувачам. Не будь води на землі або якби вона не володіла настільки унікальними характеристиками, то життя рослин і тварин було б неможливим. Вода потрапляє до нас зробивши тривалу й дивовижну подорож.В процесі свого існування, вона стикається з речовинами і предметами. І повільно розчиняє їх. Вона розчиняє як тверді речовини, так і гази та рідини.
Насамперед нам цікава прісна вода. Існує багато різної води цілком придатною для пиття. Це може бути джерельна, вода з колодязя, дощова, річкова і озерна.
У кожній конкретній місцевості у неї буде тільки їй властивий хімічний склад і фізичні параметри. Якість визначається органолептичними властивостями:
- смаком,
- запахом,
- кольором,
- прозорістю,
- температурою.
Домішки які можуть бути в ній можна умовно розділити на корисні та шкідливі. До корисних речовин містяться у воді можна віднести солі магнію, калію, натрію, йоду. В результаті діяльності людини в воду потрапляють такі шкідливі речовини як гербіциди, нітрити, фенол, бензол, важкі металли. З
розвитком промисловості саме людська діяльність стає основним джерелом забруднення водоносних пластів.
Види води бувають такі
Річна вода.
Озерна вода або річкова може бути сильно забруднена мінеральними добривами. Містити різні відходи життєдіяльності небезпечні для людини.
Водопровідна вода.
Як правило в ній багато хлору. Для використання необхідна фільтрація. Як не прикро, але хлорування використовується в наших будинках для знезараження води. Являючись найбільш використовуваною речовиною для очищення, хлор є одним з сильних канцерогенів.
Вода з колодязя.
У цю воду може потрапити велика кількість мінеральних речовин завдяки дощу. Дощ розчиняє мінерали в грунтах і вони потрапляють у водоносні пласти. Який же вихід з цієї сітуації. Можливо,більш дозовано використовувати добрива.
Дощова вода.
Ця вода завжди вважалася найкращою. На жаль в сучасних реаліях в ній можуть виявитися відходи хімічної промисловості, продукти згоряння палива.
Артезіанська вода.
На сьогоднішній день найчистіша, береться з 100-метрової глибини. Туди не може потрапити дощова вода і продукти життєдіяльності людини.
Реліктова вода.
У ній міститься мало дейтерію, а також вона містить різні домішки земного і позаземного походження.
Мінеральна вода.
Як правило вода має природне походження і в ній багато різних мінералів. Видобувають її з джерел в горах.
Джерельна вода.
Це невеликий водний потік, який виходить на поверхню землі. Багато річок беруть свій початок саме з джерел або ключів.
Дистильована вода.
Її людина готує сама, шляхом перегонки. У ній немає домішок, її як правило використовуюєть сяу фармації для приготування ліків. Пити її не рекомендують лікарі. При тривалому використанні вона вимиває з нашого організму солі.
Немає коментарів:
Дописати коментар