вівторок, 10 листопада 2015 р.

Питьевая вода
Вода – хімічна речовина, що є оксидом водню. Здавалося би, чим корисна вода якщо до її складу не входять ні вітаміни, ні мікроелементи, ні мінерали (виключенням є мінеральна вода)? Відповідь проста, вода – основа усього, більше 70% земної кулі покрите водою, людський організм приблизно на 80% складається з води. Вода – найважливіша складова кожної живої клітини. При дефіциті води виникає дисбаланс, що порушує життєдіяльність, і що нерідко призводить до загибелі клітини.
Якщо користь води для вас не очевидна, то явища, що викликаються в організмі при дефіциті води (обезводненні) очевидні і дуже неприємні. Першої від нестачі води страждає нервова система, оскільки окремі її органи (зокрема головний мозок) на 85% складаються з води. Порушення, викликані дефіцитом води в клітинах нервової системи, відразу проявляються у вигляді болів, найчастіше це різко виникаючий головний біль. Кращими ліками в цьому випадку буде не пігулка, а пару склянок чистої прохолодної води. Другим від нестачі води починає страждати травний тракт, їжа гірше перетравлюється, погано просувається по кишковику (порушується перистальтика), нерідко виникають запори. Головними ліками в цьому випадку також являтиметься вода, звичайна, чиста, в достатній кількості. Список можна продовжувати і далі, проте результат буде один – вода життєво потрібна кожній системі організму, кожному органу, кожній клітині.

Чим ще корисна вода?

Фотографии водыБудучи універсальним розчинником, вода покращує живлення клітин, розчиняючи потрібні мінерали, мікроелементи і вітаміни, вона транспортує їх від клітини до клітини (міжклітинна рідина і є вода), забезпечуючи їх нормальне функціонування і життєдіяльність. Недолік води призводить до утруднень в транспортуванні корисних речовин і викликає “голод” клітин, від чого вони гинуть. Вживаючи чисту воду без добавок (не чай, не кава, не компоти і киселі, а звичайну воду) ми забезпечуємо хороший тургор шкіри, здоровий колір обличчя, нормальний обмін речовин, струнку фігуру, бездоганну роботу мозку.
Вода – очисник, в ній також розчиняються різні шлаки, оксини і інші непотрібні організму речовини, з водою вони і виводяться назовні (через сечу, піт).
Вода – один з головних регулювальників в організмі, при підвищенні температури підвищується потовиділення, охолоджуючи поверхню шкіри. Вода виводиться з організму і при диханні (особливо це помітно на морозі, ми видихаємо пару).
Безперечна користь води і для людей, що худнуть, вона покращує метаболізм, сприяє спалюванню жирів і виведенню їх з організму. Вживання води в потрібній кількості дозволяє зменшити відчуття голоду, понизити апетит і нормалізувати обмін речовин.

Така різна вода: корисні властивості різних видів вод.

Вода сьогодні, швидше, категорія, ніж поняття, надто багато видів води доступні людині. Можна пити звичайну воду з водопроводу, талу воду, дистильовану воду, очищену в домашніх або промислових умовах, можна вживати мінеральну або термальну воду, кип’ячену або сиру. Краще всього пити очищену воду, це може бути бутильована, очищена в промислових умовах вода, або звичайна водопровідна вода, що пройшла фільтрацію в домашніх умовах. Пити багато мінеральної води не рекомендується, дистильовану воду називають “порожньою”, оскільки це продукт перегонки, вона також не несе користі. Деякі фахівці стверджують, що і кип’ячена вода не має корисних властивостей і краще всього пити “сиру” воду.
Формула вживання води проста: випивайте склянку води за півгодини до їди і опісля година після їди. Не варто пити відразу після їжі, оскільки вода понизить концентрацію шлункового соку. Не варто замінювати воду соками, чаєм, кавою і іншими напоями, річ у тому, що організм сприймає ці продукти, як пищу і переварює їх, не заповнюючи необхідних запасів води.
Об’єм потрібної кількості води вичислити також не складно, для нормальної життєдіяльності організму вимагається 30 мл води на 1 кг маси тіла. Іноді медики називають фіксовану цифру – не менше 2 л (8 склянок) води в добу.

1 коментар: